22.10 29. neděle v mezidobí
1.11 slavnost Všech svatých
2.11 vzpomínka na všechny věrné zemřelé

Adopce na dálku

Informace o adoptovaných dětech:

Máme nové adoptované dítě. Je jím

Jagdevi Tokarikolli

dívka narozená: 7.března 2003

bydliště: Gumma

škola: Gevemment School Bidar

třída: 7. třída

oblíbený předmět: jazyk Kannada, společenské vědy, ráda zpívá

práce, které dítě vykonává doma: uklízí

Jagdevi je velmi aktivní dívka. Ve škole se velmi snaží. Účastní se všech školních aktivit. Baví ji sport, běhání a skákání. Vždycky tvrdě pracuje na tom, aby dosáhla toho, co si určí za svůj cíl. Otec i matka pracují jako námezdné síly. Rodina vlastní dům. Protože rodiče Jagdevi nemohli mít vlastní děti, dívku adoptovali. Jsou to milující a pečující ridče a svému dítěti se snaží dopřát to neklepší. V současné době nemají dostatek sil, aby zvládli těžkou práci na poli a vydělávali dostatek peněz k uživení rodiny, proto potřebují pomoc k zabezpečení dívčina studia.

Naší adopce dále využívá:

Michael Masechi

narodil se 9. listopadu 2003

náboženství: křesťanské

bydliště R.R.S - Rufunsa

škola: Rufunsa Givernment Basic ZŠ

otec: Kasamika Zulu je zemědělcem

matka: Mwiza Masechi pracuje také v zemědělství

sourozenci:

bratr Austain Michelo, 3 roky

Michael žije se svojí matkou od rozvodu rodičů, spolu s nimi bydlí i babička. Otec se oženil znovu.

Michael má rád krémově bílou barvu. Ve volném čase si rád hraje s hračkami spolu s ostatními ze sousedství. Pochází z kmene Tonga, dorozumí se také jazykem Nyanja. Je veselý a má dobré vychování, respektuje starší. Rád poznává nové kamarády a maluje zvířátka. Chtěl by být učitelem.

Rodina vlastní dům i půdu. Pěstují kukuřici a slunečnici. Chovají dvě prasata a patnáct kuřat. Rodinné živobytí je zemědělsky zaměřené. V domě nemají tekoucí vodu, anielektřinu. Vodu donášejí a čerpají z nedaleké studny, kterou mají přibližně 800 metrů od domova. K vaření a svícení používají dříví. Matka i otec umějí číst a psát anglicky.

Historie adopcí